Ką daryti, jei karštas vanduo nešvarus („rudas“) arba su daug priemaišų


Nuo ko pradėti ir kur kreiptis
 

Jei Jūsų butui tiekiamas vanduo tampa nešvarus („rudas“) arba turi matomų priemaišų, pirmiausia reikėtų kreiptis į namo vidaus sistemas prižiūrinčią įmonę ir informuoti juos apie situaciją. Jei problema yra namo vidaus sistemose, jie galės Jums padėti.

 

Jei esate tikri, kad problema yra ne Jūsų namo viduje (pavyzdžiui, jei nešvariu vandeniu skundžiasi ir kaimynai iš gretimų namų ar kvartalų), reikėtų kreiptis į UAB „Vilniaus vandenys“.

  

Įvykus avarijai vandentiekio tinkle ar pablogėjus geriamojo vandens kokybei:
 

  • - Centrinė dispečerinė – tel. (8 5) 266 4371
  • - Vandentiekio avarinė tarnyba - tel. (8 5) 216 8892
  • „Vilniaus energija“ šiuo atveju padėti neturi galimybės - mes netiekiame į daugiabučius namus vandens, o tik pašildome „Vilniaus vandenų“ tiekiamą šaltą vandenį, kuris tokiu būdu prieš pasiekdamas Jūsų butą iš šalto tampa karštas.

 

Kaip sužinoti, kokia įmonė prižiūri vidaus šildymo sistemas Jūsų name

 

Daugumos namų gyventojai kiekvieną mėnesį iš namą prižiūrinčios įmonės gauna mokėjimo pranešimą apie priežiūros mokestį už suteiktas paslaugas. Mokėjimo pranešimo lapelyje paprastai nurodomas prižiūrinčios įmonės adresas ir telefono numeris. Šiuo telefono numeriu ir reikėtų kreiptis pirmiausia.
 

Jei esate daugiabučių namų savininkų bendrijos narys, informaciją apie namo vidaus šildymo sistemas prižiūrinčią bendrovę galite gauti iš savo bendrijos pirmininko ar administracijos.

 

Už ką atsako įmonės, prižiūrinčios namo vidaus sistemas

 

Namo vidaus vamzdynus ir šilumos punktą prižiūri seniūnijų bendrovės, daugiabučių namų savininkų bendrijos arba viešą konkursą laimėjusios organizacijos.
 

Tokiai bendrovei namo gyventojai moka mokestį už namo vidaus sistemų priežiūrą. Todėl namo vidaus sistemų priežiūros klausimais į šios bendrovės darbuotojus ir reikėtų kreiptis.
 

Prižiūrinčių bendrovių atsakomybės ribos nustatomos sutartyje su vartotojais.

  

Už ką atsakinga „Vilniaus energija“
 

„Vilniaus energija“ pati netiekia į daugiabučius namus vandens, o tik pašildo „Vilniaus vandenų“ tiekiamą šaltą vandenį, kuris tokiu būdu prieš pasiekdamas Jūsų butą tampa karštas.
 

Todėl klientams, besiskundžiantiems šalto ar karšto vandens švara ar spalva, „Vilniaus energija“ padėti niekuo negali. Pagelbėti gali tik namo vidaus sistemas prižiūrinti bendrovė arba UAB „Vilniaus vandenys“ - priklausomai nuo to, kurioje vietoje radosi vandens kokybės kritimo priežastis.